Rodinný dům Pasivní rodinný dům od Xella CZ, s.r.o. - Ytong

Profil domu

Cena od
na dotaz info
Hypotéka: měsíční cena od 21 339 Kč info
Zastavěná plocha
180.00m2
Podlahová plocha
200.00m2
Dispozice
4+kk
Počet podlaží
Patrový dům
Typ střechy
Sedlová
Kategorie domů
Zděná
Půdorys
Obdélníkový
Garáž/ garážové stání
Garážové stání
Dodavatel Xella CZ, s.r.o. - Ytong

Popis a recenze redakce

Dům charakterizuje spojení kvalitní architektury a respektu k okolní zástavbě, chytré dispoziční řešení interiéru, nízké provozní náklady, funkčnost, ohled na ekologii a velký důraz na kvalitně udělané, promyšlené a vyřešené detaily.

Centrem domu je obývací pokoj s kuchyní s otevřeným stropem až do druhého nadzemního podlaží, kde je na galerii umístěna malá pracovn... a. Na zahradě je nádrž na dešťovou vodu pro zalévání. Ohleduplnost mladé rodiny k životnímu prostředí je vidět i z pasivního standardu rodinného domu. Vytápění všech místností zajišťuje tepelné čerpadlo. Zdravý vzduch zajišťuje centrální rekuperační systém. Část elektrické energie dodává rodině fotovoltaická elektrárna na střeše domu. Zdravé klima přinášejí obyvatelům domu i stěny a příčky z Ytongu. Kromě obvodových a nosných stěn z tvárnic Ytong Lambda YQ je z Ytongu také schodiště a strop Ytong Ekonom. Investor a autor projektu oceňuje i izolaci z desek Multipor, která brání vzniku tepelných mostů a chrání fasádu i vnitřní konstrukci stavby.

Klady

kombinace Multiporu s materiály Ytong nebo Silka vytváří jedinečné tepelné a zvukověizolační konstrukce s maximální požární odolností

Zápory

použití moderních technologií pro provozní úspory znamená vyšší počáteční investici

Chcete znát názor redakce?

Přečtěte si ji po přihlášení.

Aktivovat členství ZDARMA

Jste členem? Přihlásit se.