Rodinný dům Elsa I trend od Wienerberger s.r.o.

Profil domu

Cena od
od 9 350 000 Kč info
Hypotéka: měsíční cena od 39 904 Kč info
Zastavěná plocha
151.46m2
Podlahová plocha
225.46m2
Dispozice
4+1, 4+kk
Počet podlaží
Patrový dům
Typ střechy
Pultová
Kategorie domů
Zděná
Půdorys
Obdélníkový
Garáž/ garážové stání
Neuvedeno
Dodavatel Wienerberger s.r.o.

Popis a recenze redakce

Rodinný dům ELSA I TREND vznikl ze samostatného typového projektu ELSA jako rodinný dům se dvěma byty tak, aby mohl být umístěn na jednom pozemku, který nebylo možné rozdělit na dva, aby mohl být postaven jako dvojdům.

Dispozice jsou identické 4+kk, popišme tedy pouze jednu z nich, druhá je pouze zrcadlové otočená. Do jednoho z bytů vcházíme přes zádveří s prostorem pro botník. Z navazující chodby je nástup na schodiště do patra, šatny jsou průchozí do technické místnosti. Na druhém konci chodby vstupujeme do obývacího pokoje s kuchyňským koutem.

Pod schodištěm je malé WC. V patře s plnohodnotným rovným stropem jsou k dispozici tři ložnice a koupelna s WC. Je pamatováno na komín tak, aby bylo možné v obývacím pokoji osadit krb nebo krbovou vložku. Celý rodinný dům se dvěma byty je osazen pultovou střechou. Moderní vzhled celého domu ještě podtrhují rohová okna v horním patře.

Dvojdům je svým moderním vzhledem vhodný především do městské zástavby. Zajímavým architektonickým prvkem je rohové okno v patře, které... nabízí hodně světla a hezký výhled. Dvojdům přináší úsporu investičních i provozních nákladů a najdou v něm praktické bydlení dvě rodiny s jedním až dvěma dětmi, případně jej lze využít i jiným způsobem (spojení bydlení a podnikání, vícegenerační bydlení větší rodiny). Díky standardní výšce stropu v patře  poskytnou ložnice více místa než v domě s obytným podkrovím.

Klady

malá zastavěná plocha
úsporné řešení
společný obývací prostor ve tvaru L
vysoké stropy v patře
šatna
tech. místnost

Zápory

není řešena garáž
velká výška stavby

Chcete znát názor redakce?

Přečtěte si ji po přihlášení.

Aktivovat členství ZDARMA

Jste členem? Přihlásit se.