Sprchování je nejen praktické a rychlé, ale také má relaxační funkci a šetří vodu. V každodenním životě se bez něj dnes již neobejdeme. Poradíme, jak si správně vybrat a instalovat sprchový kout.
Líbí se vám tento článek?
Umístění sprchového koutu v koupelně se odvíjí od rozdělení koupelny na funkční zóny a také od polohy odpadu (měl by být co nejkratší a nejpřímější). Můžete jej instalovat do rohu, do niky, přistavit ke stěně nebo dokonce postavit jako solitér v centru velké koupelny.
Důležitý je především pohodlný a volný přístup, takže sprcha by se rozhodně neměla tísnit v koutě za WC nebo pod nízkým šikmým stropem v podkroví. Pokud zvolíte řešení s otočnými dveřmi, myslete i na to, kam se budou otevírat dveře, aby nekolidovaly se sousedním umyvadlem nebo toaletní mísou, uvnitř koutu mohou zase narážet do baterie.
Co se týče konstrukčního řešení, můžete si vybrat sprchový kout jako hotový výrobek – tzv. box (vanička + zástěna + dveře) a odsadit jej do již obložené a vydlážděné koupelny, což je jednoduché a rychlé řešení. Alternativou je osadit zvlášť vaničku a zástěnu + dveře, případně zvolit zcela bezbariérové provedení s vyspádovanou podlahou a pevnou zástěnou (bez dveří) – tzv. walk-in.
Rozměry a tvary sprchového koutu
Dočtěte tento článek jako člen klubu Můj dům.
Největší komunita majitelů rodinných domů v ČR. Připojte se i vy!
Jste členem? Přihlásit se.
Zeptat se & odpovědět